Wydarzenia Archiwum

Kliknij: 2017 * 2016 * 2015 * 2014 * 2013 * 2012 * 2011 * 2010 * 2009 * 2008


2017

W czerwcu nasza szkoła włączyła się w trzy akcje promocji czytelnictwa. Zapraszamy także do obejrzenia całych galerii zdjęć tutaj, tutaj, i tutaj.

2016

W grudniu już po raz 22. zorganizowaliśmy pasowanie pierwszoklasistów na czytelników.

W listopadzie zorganizowaliśmy projekt pt. „Opowiem ci historię o Wojtku”.

28 października świętowaliśmy Światowy Dzień Spódnicy.

21 i 24 października odbył się turniej czytelniczy Czytam, bo lubię.

W październiku 2016 znów obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Oto harmonogram wydarzeń.

28-29 września odbyło się spotkanie z rodzicami. Zapraszamy do lektury Listu do Rodziców.

Podsumowanie dwóch konkursów czytelniczych w roku szkolnym 2015/2016: 1 i 2.

W czerwcu 2016 obchodziliśmy XV Tydzień Głośnego Czytania pod hasłem „Czytanie uskrzydla”.

W czerwcu 2016 odbyła się II Ogólnopolska Noc Bibliotek pod hasłem „Wolno czytać”.

W marcu 2016 r. dbyła się VI Turniej Jednego Wiersza pod hasłem „Listy do Wiosny”. Zobacz sprawozdanie, wiersze, galeria.

2015

W grudniu 2015 r. odbyła się V edycja projektu „Hobe, znaczy witaj” – Mikołajkowej Akcji Pomocy Afryce. Zobacz sprawozdanie, protokół i galerię, a także artykuł.

Tuż przed św. Mikołajem dotarły do nas nowe książki zakupione w ramach projektu MEN „Książki naszych marzeń”.

19 listopada 2015 odbyła się Uroczystość Pasowania na Czytelnika pod hasłem „Podróż do krainy książek”

1 października 2015, na rozpoczęcie Międzynarodowego Mięsiąca Bibliotek Szkolnych, zorganizowaliśmy zabawę czytelniczą „Znajdź drogę do biblioteki”.

W 2015 odbyła się szkolna edycja konkursu „Moja ulubiona bajka”.

2014

W czerwcu 2014 r. odbyły się „Dni sztuki i zabawy” dla klas zerowych. Zobacz relację oraz galerię zdjęć.

W dniach 11-12 czerwca 2014 r. dzieci i młodzież opatowskiej „Jedynki” uczestniczyła w 2-dniowej wycieczce szkolnej do Warszawy, która była nagrodą od fundacji Salvatti. Zobacz relację z wyjazdu, galerię zdjęć, list of fundacji Salvatti informujący o nagrodzie oraz film.

W dniu 4 czerwca 2014r. odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości lektur dla klas III szkoły podstawowej „Lektury znane i lubiane”. Zobacz sprawozdanie, galerię zdjęć oraz regulamin.

Z okazji kanonizacji Jana Pawła II w dn. 12.05.2014 w naszej szkole odbyła się akademia „Naucz nas być wolnymi” (czytaj więcej). Dodatkowo społeczność naszej szkoły włączyła się w projekt Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty „Makulatura na misje- pomagamy budować studnie w Sudanie” (czytaj więcej), a koło misyjne przygotowało Wielkie Serce, w którym zostały umieszczone obok fotografii Jana Pawła II fotki dzieci i ich opiekunów jak również małe serca z myślami dzieci na temat: „Kim jest dla mnie Jan Paweł II”. Zdjęcia z wydarzeń upamiętniających kanonizację można zobaczyć w galerii.

12 stycznia 2014 r. uczestniczyliśmy w III Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników i Grup Misyjnych: relacja i galeria zdjęć.

2013

W grudniu 2014 r. w naszej szkole odbyła się trzecia edycja Mikołajkowego Dzieła Pomocy Afryce. Zobacz relację, galerię zdjęć oraz protokół z kiermaszu.

21 listopada 2013 odbyło się pasowanie na czytelników uczniów klas I. Zobacz relację i galerię zdjęć.

Przed Wszystkich Świętych uczniowie klasy 5 uczestniczyli w lekcji wychowawczej, a następnie odbyli wycieczkę na groby żołnierzy. Zobacz relację i zdjęcia z tego dnia.

W październiku 2013 r. w naszej szkole obchodziliśmy po raz kolejny Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W ramach tych obchodów odbył się już po raz czwarty turniej poezji pod hasłem „Moja rodzinka i ja”: zobacz relację i galerię zdjęć.

16 września 2013 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Lwowa w ramach nagrody za udział w Mikołajkowej Akcji Pomocy Afryce. Zobacz relację i film oraz galerię zdjęć.

W maju w naszej szkole obchodziliśmy Rok Juliana Tuwima połączony z Tygodniem Głośnego Czytania. W ramach obchodów odbyły się m.in. flash mob, konkurs recytatorsko-plastyczny „Wędrówki po rymach Juliana Tuwima” oraz słodka zgaduj-zgadula „Jak smakuje słowo poety?”. Zobacz galerię zdjęć.

2012

17 grudnia 2012 r. odbył się Festyn Misyjny na rzecz dzieci Afryki – II Edycja Mikołajkowej akcji Pomocy Afryce. Zebraliśmy łącznie kwotę 2105 zł 27 gr. Zobacz sprawozdanie, zdjęcia w galerii i podziękowanie od Fundacji Salvatti. Nagrodą był wyjazd grupy młodzieży do Lwowa we wrześniu 2013 r.

13 grudnia 2012 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski pt. „Miasteczko moje”. Zobacz protokół i zdjęcia.

W dniu 26 listopada 2012 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów kl.1 a i 1 b.

Pod koniec października odbyło się spotkanie z misjonarzem br. Zdzisławem Olejko SAC pt. „Głosić wiarę z radością”. Przeczytaj relację ze spotkania i zobacz galerię zdjęć.

19 października, w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych, odbyło się spotkanie z pisarzem Robertem Karwatem „Habibi” pt. „Miłość i demony”, połączone z występem zespołu Suzi Della. Zobacz relację ze spotkania oraz galerię zdjęć.

W październiku i listopadzie 2012 obchodziliśmy coroczny Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Zobacz program obchodów i regulaminy konkursów: „Moja niezwykła biblioteka” (klasy I), „W naszej szkole jest wesoło” (klasy II i III) oraz „Czy wiesz?” (klasy II i III). Rozstrzygnięcie konkursu „Czy wiesz?” i uroczyste rozdanie nagród przypadło na 15. listopada. Zobacz relację i galerię zdjęć!

W dniu 22 czerwca 2012 r. o godz 11.00 – piątek odbyło się spotkanie z pallotyńskim misjonarzem ks. Benjaminem Bahashim z Demokratycznej Republiki Konga. Spotkanie było nagrodą dla uczniów i nauczycieli SZS nr 1 za udział w projekcie Mikołajkowej Pomocy Afryce Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej SALVATTI. W spotkaniu wzięli również udział inni zaproszeni goście: ks. Daniel Koryciński – Dyrektor Diecezjalny Papieskich Dzieł Misyjnych, władze naszego miasta, zaprzyjaźnieni z nami kombatanci i nasi sponsorzy.

24 marca 2012 odbył się Dzień Otwarty naszej szkoły.

Na początku czerwca nasza biblioteka włączyła się w obchody Tygodnia Głośnego Czytania, a w ramach niego dwa konkursy, „Mali bohaterowie naszych bajek” i „20 minut z książką”. W dniach 14 i 15 czerwca 2012 odbyło się uroczyste podsumowanie tego tygodnia .

2011

Przed Bożym Narodzeniem zorganizowaliśmy spotkanie z panią Teresą Gajewską oraz Festyn Misyjno-Mikołajkowego, z którego dochód przeznaczony został na Pallotyńską Fundację Misyjna SALVATTI.

W październiku rozpoczęliśmy cykl zajęć czytelniczo-plastycznych skierowanych do uczniów klasy 0 a i 0 b pt. „Galeria pod sufitem”. Najmłodsi z radością uczestniczą w tych zajęciach, a pięknie wykonane przez nich prace plastyczne po każdym spotkaniu z lekturą biorą udział w mini-konkursach i trafiają na wystawkę.

Przy okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowaliśmy także wystawy: „Myślę więc czytam” (dla uczniów gimnazjum) oraz „Droga książki od autora do czytelnika” (dla uczniów szkoły podstawowej). Zobacz zdjęcia.

W październiku i listopadzie 2011 roku zorganizowaliśmy wiele atrakcji z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych (zobacz plan obchodów). Jedną z nich był II Turniej Jednego Wiersza (protokół zawierający wyniki). W dniu 8 listopada 2011 r. odbyła się uroczystość Pasowania na czytelnika uczniów klasy I (zobacz zdjęcia i protokół zawierający wyniki), natomiast w dniu 9 listopada 2011 r. podczas uroczystej akademii szkolnej uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki zaprezentowali spektakl pt. „Zwariowane przygody Pchły Szachrajki” (zobacz zdjęcia).

6 maja 2011 rozstrzygnelismy konkurs literacko-plastyczny „Przyjemność czytania” zostal rozstrzygniety. Zobacz nazwiska laureatów.

Pod koniec kwietnia 2011 r. biblioteka uczestniczyla w projekcie „Zywe pomniki beatyfikacji Jana Pawla II”.

Biblioteka zaprezentowala sie na Dniu Otwartym Szkoly.

W lutym na dolnym korytarzu przy wejsciu do szkoly powstal „Kacik poezji pod pegazem”. Jego sieciowa wersja, internetowy kacik poezji „Pod Pegazem”, znajduje sie tutaj.

↑ Wróć do góry strony


2010

21 grudnia 2010 roku odbyl sie koncert „Chopin w moim miescie”, bedacy podsumowaniem konkursu literacko-plastycznego „Muzyka Pana Chopina”. Tutaj prezentujemy wyniki, a tu – galerie zdjec .

25 listopada obchodzilismy Swiatowy Dzien Pluszowego Misia. Tutaj znajduje sie galeria zdjec z uroczystosci.

W listopadzie odbyl sie takze konkurs „Slucham i wiem”. Tutaj prezentujemy wyniki, a tu – galerie zdjec.

4 listopada odbylo sie spotkanie uczniów z kombatantami z Opatowa. Tutaj zobacz galerie zdjec z tej okazji.

W pazdzierniku 2010 r. obchodzilismy po raz kolejny, tym razem przez caly miesiac, Swieto Bibliotek Szkolnych. W ramach naszego swietowania odbylo sie pasowanie na czytelników – zobacz scenariusz i galerie zdjec. Zorganizowalismy takze konkursy: 18 pazdziernika „Turniej jednego wierszyka” (zdjecia), a 27 pazdziernika – konkurs „Czytaj szybko i ze zrozumieniem” (zdjecia).

18 czerwca 2010 r. odbylo sie uroczyste podsumowanie projektu „Madry jak sowa”. Tutaj jest galeria z tej uroczystosci.

12 kwietnia 2010 r. przeprowadzony zostal konkurs cztelniczy „Mieszkancy stumilowego lasu”.

↑ Wróć do góry strony


2009

W grudniu 2009 r. wzielismy udzial w szeregu akcji charytatywnych: Swiatecznym Festynie Bozonarodzeniowym „Badz dobry jak chleb”, Parafialnej Niedzieli Misyjnej „Dzieci glodne milosci” oraz akcji pomocy dzieciom z Domu Dziecka w Nieskurzowie. Tutaj mozna zobaczyc galerie zdjec z tych akcji charytatywnych.

W pazdzierniku 2009 r. obchodzilismy Miesiac Bibliotek Szkolnych, w ramach którego odbylo sie wiele konkursów i uroczystosci.

29 maja 2009 r. odwiedzilismy malych pacjentów w szpitalu w Opatowie.

27 maja 2009 r. w bibliotece odbylo sie spotkanie z pisarzem Robertem Karwatem.

Na przelomie maja i czerwca 2009 r. w bibliotece odbyly sie obchody Tygodnia Glosnego Czytania. W tym czasie odbyla sie równiez wycieczka do biblioteki publicznej.

1 kwietnia 2009 r. Kolo Przyjaciól Biblioteki zorganizowalo apel „Wielkanocny Poranek”.

12 lutego 2009 r. w czytelni biblioteki odbyla sie karnawalowa loteria fantowa.

↑ Wróć do góry strony


2008

4 grudnia 2008 r. uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników.

27 listopada 2008 r. zorganizowalismy Swiateczna Aukcje Serc z masy solnej.

23 pazdziernika odbyl sie Dzien Pluszowego Czworonoga i spotkanie z suczka Laurka.

20 pazdziernika 2008 r. zorganizowalismy konkurs na najladniejszego pluszowego czworonoga.

W pazdzierniku 2008 z okazji miesiaca bibliotek zorganizowalismy glosne czytanie ksiazek, w których bohaterami sa psy i koty. Szczególy w programie.

Z okazji stulecia powiesci „Ania z Zielonego Wzgórza” 5 i 6 czerwca 2008 r. obchodzilismy urodziny Ani Shirley. Szczególy w programie.

W dniach 6-9 maja 2008 r. odbyly sie Dni Otwarte Biblioteki. Szczególy w programie (kliknij). Zapraszamy!

W roku szkolnym 2007/8 przeprowadzono III edycje powiatowego konkursu poezji i sztuk plastycznych pt. „W ogrodzie marzen”. Tutaj znajduje sie podsumowanie konkursu (kliknij), a tu lista laureatów (kliknij).

↑ Wróć do góry strony