Już IV Edycja Turnieju Jednego Wiersza rozstrzygnięta

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek 2013 odbył się już po raz czwarty turniej poezji pod hasłem „Moja rodzinka i ja”. Udział w turnieju wzięło 22 początkujących poetów z klas 2, 3 i 4.

W obecności Komisji jak również publiczności, każdy uczestnik zaprezentował napisany przez siebie wiersz. Laureatami konkursu zostało 8 jego uczestników. Wyróżniono 3 uczestników. Organizatorami konkursu była Biblioteka Szkolna: nauczyciel-bibliotekarz I. Bajak, polonista-A. Gibała, nauczyciel klas młodszych- H. Kadela

W skład Komisji Turnieju weszli pedagog szkolny: Nina Banach, polonista: Aneta Gibała, nauczyciele klas młodszych: Honorata Kadela, Barbara Kozłowska (sekretarz), oraz czterech uczniów klasy 6: Jan Staniek, Martyna Jarecka, Barbara Przygoda, Ola Bugała.

Młodzi poeci, uczestnicy IV turnieju Jednego Wiersza wykazali się pomysłowością i talentem a nawet poczuciem humoru. Komisja jak zwykle oceniała wiersze i ich autorów przez podniesienie tabliczki w skali od 1 do 5. Wybrać najlepsze wiersze nie było łatwo. Publiczność żywo reagowała na wystąpienia małych poetów.

Nagrody otrzymali:
I miejsce: Aleksandra Gibała, Piotr Błażejewski, Klaudia Choinacka, Tomasz Staniek - kl. 4a
II miejsce: Przemysław Frańczak - kl. 3b
III miejsce: Aleksandra Guzal, Karolina Mrotek - kl. 2b, Magdalena Cedrowicz - kl. 4a

Wyróżnienia: Aleksandra Sówka - kl. 3a, Weronika Klusek — kl. 3b, Karolina Kościuk - kl. 4b

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody za udział w turnieju. Sponsorami nagród dla uczestników byli - p. Teresa Gajewska z Opatowa oraz księgarnia „Odeon”. Wiersze uczestników konkursu dostępne są w kąciku poezji "Pod Pegazem".

Zobacz galerię zdjęć z naszego konkursu!