Tydzień głośnego czytania 2012

Jak co roku na początku czerwca Biblioteka nasza włącza się do Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania zainicjowanego przez Fundację ABCXI „Cała Polska czyta dzieciom”.

W tym roku spotkanie klas 1-3 z głośnym czytaniem książki Doroty Gellner pt. Krawcowe miało miejsce na Świetlicy Szkolnej. Zaprosiliśmy bibliotekarkę z Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. St. Czernika z Opatowa P. Agnieszkę Śliwę do głośnego czytania dzieciom. Uczniowie klas 4-6 mogli wysłuchać fragmentów książki Anny Onichimowskiek pt. Czas meteorów. Obydwie książki to nowości z 2012 roku, przywiezione z Targów Książki w Warszawie z podpisem autorek dla czytelników naszej Biblioteki.

W ramach obchodów TGC przeprowadzone zostały dwa konkursy: konkurs plastyczny dla uczniów klasy 1 pt. „Mali bohaterowie naszych bajek” (zobacz protokół z konkursu) oraz konkurs czytelniczy dla uczniów klas 2-6 Szkoły Podstawowej będący podsumowaniem akcji głośnego czytania na godzinach wychowawczych w r. szk. 2012/12 pt. „20 min. z książką - karta pamięci uważnego czytelnika”. Konkurs sprawdzał wiedzę uczniów z przeczytanych w czasie akcji książek. (zobacz protokół z konkursu)

Zobacz:

  • galerię zdjęć
  • protokół z konkursu "Mali bohaterowie naszych bajek"
  • 20 min. z książką - karta pamięci uważnego czytelnika