Obchodzy Miesiąca Bibliotek Szkolnych - "Słoneczna Biblioteka"

Już po raz szósty Biblioteka Szkolna Samorządowego Zespołu Szkól nr 1 w Opatowie zainicjowała obchody Święta Biblioteki w szkole. Biblioteka przyozdobiona w słoneczka zaprosiła w miesiącu październiku uczniów i nauczycieli do jej częstego odwiedzania.

Uczniowie wszystkich klas od 0 do 6 mogli wziąć udział w trzech konkursach, które ogłosiłam w szkole i na stronie internetowej biblioteki szkolnej. Najmłodsi czytelnicy licznie wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Moja ilustracja do bajki”(zobacz wyniki i protokół klikając tutaj).Poprzedziło go głośne czytanie ciekawych książek w poszczególnych klasach. Starsze uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki poczytały zerówkom książkę A. A. Milne „Urodziny Puchatka”. Pierwszaki wysłuchały opowieści Joanny Kulmowej pt. „Niefruwak piechotny”. Klasy drugie poznały przygody „Lotty z ulicy Awanturników” A. Lindgren.

Uczniowie klas od III do VI wzięli udział w konkursie literackim na fraszkę o bibliotece i czytelnictwie pt. „Książkowy ogród fraszek”(zobacz wyniki i protokół klikając tutaj) a także językowym pt. „Book- słownik” (zobacz wyniki i protokół klikając tutaj), na ilustrowany obcojęzyczny słownik pojęć związanych z biblioteką i czytelnictwem.

Przez cały miesiąc październik działała „Słoneczna poczta”. Uczniowie mogli napisać list lub kartkę do swojego kolegi, koleżanki lub pani. „Słoneczne listy” rozdało Koło Przyjaciół Biblioteki w dniu uroczystego apelu dla całej społeczności szkolnej. W apelu uczestniczyli zaproszeni goście zaprzyjaźnieni bibliotekarze z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej/ dyrekcja biblioteki była sponsorem nagród na konkurs literacki/, sponsorzy nagród, zaprzyjaźnieni z nami kombatanci.

Na uroczystym apelu grupa teatralna KPB zaprezentowała spektakl w specjalnej oprawie muzycznej pt. „Z Piotrusiem Panem w Nibylandii”.. Dyrektor szkoły i inni sponsorzy nagród wręczyli je laureatom naszych konkursów. Ufundowane przez sponsora słodycze otrzymali wszyscy uczestnicy konkursów.(zobacz zdjęcia z tej imprezy klikając tutaj)