„Jak smakuje słowo poety?”
czyli słodka zgaduj-zgadula z okazji Roku Juliana Tuwima

W dniach od 10.04 do 15.04 2013 roku uczniowie trzech klas gimnazjum (1 b, 2 a i 3 a) oraz trzech klas szkoły podstawowej (5 b, 4a i 6a), klas, które wyróżniły się w czytelnictwie w 1. półroczu r. szk. 2012/13, zostali zaproszeni przez Bibliotekę Szkolną do udziału w zgaduj-zgaduli poetyckiej w ramach „Wiosennej wierszomanii z Tuwimem”/takie jest hasło obchodów Roku Juliana Tuwima w SZS Nr 1/.

W przygotowanych kolorowych koszyczkach „polskich kwiatów poezji” znajdowały się podzielone na wersety z załączonym do każdego cukierkiem wiersze Tuwima („Dwa wiatry”, „Cuda i dziwy”, „Figielek”, „Składnia”) oraz wiersz K. Wierzyńskiego (”Tuwim”).

Zadaniem uczestników zabawy było wylosowanie wersetu i przekonanie się ”Jak smakuje słowo poety?” a następnie ułożenie prze z klasę tekstu całego wiersza. Zabawa literacka obyła się w ramach godzin wychowawczych. Uczestnicy zgaduj –zgaduli dobrze bawili się poznając jednocześnie utwory Juliana Tuwima czy piękny wiersz o poecie. Słodycze ufundowała pani Teresa Gajewska z Opatowa.

Zobacz galerię zdjęć z obchodów Roku Tuwima!