„Dzień Sztuki i Zabawy” w klasach zerowych

Na powitanie lata spotkali się uczniowie klas 0 a, 0 b i 0 c na ostatnim w tym roku szkolnym wspólnym głośnym czytaniu połączonym z zabawą i turniejem plastycznym w plenerze pt. „Kolorowe lato”.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Pani Danuta Szypulska – Bibliotekarz z Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Opatowie, Pani Barbara Sus – plastyk, Pani Grażyna Susło – pracownik księgowości. Dyrekcję szkoły reprezentował Pan Wicedyrektor Robert Wójcik.

14. już zajęcia z tegorocznego programu zajęć głośnego czytania w zerówkach pt. „Wędrówki przez cztery pory roku” miały uroczysty charakter. Nasz gość – bibliotekarz czytał książkę „Jak tata pokazał mi wszechświat”. Były pytania i ciekawe odpowiedzi, piosenka i zagadki, które zadawali przebrani za zwierzaki i klauna starsi uczniowie. Były słodycze i nagrody książkowe. Dzieci stwierdziły, że świat jest piękny i wymieniały z zapałem, co dla nich w nim jest piękne. Zastaniawiały się także, jak można przedstawić piękno świata i zrozumiały, że najlepiej można wyrazić je za pomocą sztuki Wszystkie trzy grupy otrzymały kolorową kredę i udały się na plac szkolny aby ozdobić chodnik kolorowymi rysunkami o lecie. Oceniła je Pani plastyk, a wychowawcy klas zerowych otrzymali dla swoich grup nagrody i słodycze. W radosnym nastroju pożegnaliśmy się na wakacje. Całoroczny program realizowała nauczyciel-biblliotekarz Izabela Bajak we współpracy z wychowawcami klas zerowych.

Zobacz zdjęcia w galerii.