Sprawozdanie z przebiegu V edycji projektu „Hobe, znaczy witaj”- Mikołajkowej Akcji Pomocy Afryce W Samorządowym Zespole Szkół Nr 1

Już po raz piaty społeczność szkolna Samorządowego Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie, przystąpiła do projektu Mikołajkowej Pomocy Afryce-„ Zostań Świętym Mikołajem i podaruj dzieciom w Rwandzie roczną prenumeratę miesięcznika „Hobe”, pod patronatem Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti. Kilkuletnia współpraca opatowskiej „Jedynki” z Fundacją owocuje coroczną świąteczną zbiórką datków, które przeznaczane są na edukację dzieci rwandyjskich. Społeczność opatowskiej „Jedynki” jednoczy się we wspólnym dzieleniu się swoim dobrem z najbardziej potrzebującymi swoimi rówieśnikami z Afryki, co ma szczególna wymowę przed świętami Bożego Narodzenia. Jak co roku, dzieci i młodzież przygotowała niezliczoną ilość „cegiełek misyjnych”, wykonanych samodzielnie ozdób świątecznych, stroików, artystycznych drobiazgów świątecznych, jak również słodkości i owoców, które rozprowadziła wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Podczas tegorocznego Festynu Misyjnego w dniu 21 grudnia 2015 r. połączonego z kiermaszem zebrano łącznie 3 340zł 48 gr.

Dzieci i młodzież uczestnicząca w Festynie obejrzała krótki spektakl teatrzyku szkolnego w kolędowej oprawie słowno-muzycznej. Były życzenia a następnie odbył się wielki kiermasz. Zaproszonych gości reprezentowali jak co roku opatowscy kombatanci zaprzyjaźnieni ze szkołą oraz przedstawiciele władz miasta. Uczniowie opatowskiej „Jedynki” oczekują co roku na ten szczególny dzień i angażują się otwartym sercem wraz ze swoimi wychowawcami i rodzicami w przygotowanie dorocznego Festynu Misyjnego. Już czterokrotnie byliśmy najlepszą w kraju szkołą w ilości zebranych datków w projekcie „Hobe, znaczy witaj”. Byliśmy nagradzani spotkaniem z misjonarzami z Afryki, oraz wycieczkami do Lwowa i Warszawy dla licznej grupy uczniów naszej „Jedynki”. Uważamy jednak, że nie te atrakcyjne nagrody są najważniejsze. Nasza pomoc dla misji afrykańskich przynosi niewymierne wartości wychowawcze, o czym świadczy wielkie zaangażowanie naszych uczniów w ten szczególny przedświąteczny czas, które łączy nas we wspólnej radości i dzieleniu się z innymi jak również owocuje w innych działaniach edukacyjnych związanych z misjami. Koordynatorami projektu w szkole są nauczyciel-katecheta Gustawa Skrzypczak i nauczyciel-bibliotekarz Izabela Bajak. Wspomagają ich koleżanki i koledzy nauczyciele i wychowawcy klas oraz Dyrekcja Szkoły i rodzice uczniów opatowskiej „Jedynki”. Relacje z naszej akcji w szkole są publikowane w lokalnej prasie i relacjonowane w lokalnych mediach.

Dyrekcja Szkoły
Nauczyciele i Uczniowie SZS Nr 1 w Opatowie

Zobacz protokół
Zobacz galerię