Spotkanie z pracownikiem schroniska dla zwierząt z Kielc i jego pupilem-suczką nazwaną .później Laurką.
W dniu 23 października 2008 roku obchodziliśmy Dzień Pluszowego/i nie tylko / czworonoga. Uroczyste spotkanie odbyło się z Okazji Miesiąca Biblioteka zaprosiła was do konkursu na najładniejszego pluszowego czworonoga. Na konkurs zgłoszono 128 pluszowych piesków i kotków .Uczestniczyło w nim 71 uczniów klas od 0 do VI.
Na spotkanie przyjechał szczeniak ze schroniska, który został adoptowany przez Wiktorię Skrzypczak, uczennicę klasy IV a. Uczniowie przeprowadzili zbiórkę na rzecz schroniska i zakupili karmę dla zwierząt. Spotkanie obfitowało w różne atrakcje. Były konkursy: międzyklasowy plastyczny „Mój czworonożny przyjaciel” oraz matematyczne zagadki o psach i kotach z nagrodami. Wręczone zostały również nagrody dla najpiękniejszych pluszowych czworonogów i ich właścicieli:19 nagród w różnych kategoriach.
W ramach obchodów Miesiąca Bibliotek czytaliśmy głośno w klasach I-III w Czytelni następujące książki o zwierzętach: „Kot w butach”. „Puc, Bursztyn i goście”, „O psie który jeździł koleją”