Światowy Dzień Spódnicy w opatowskiej „Jedynce”

W dniu 28 października 2016 r. podsumowaliśmy obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek w naszej szkole, świętując kolejne wydarzenia z kalendarza- Światowy Dzień Spódnicy.

W ramach MMBS odbyły się konkursy, zabawy, akcje oraz projekty promujące książkę i czytelnictwo takie jak Dzień Uśmiechu otwierający obchody Miesiąca Bibliotek konkurs „Poszukiwanie zaginionych tytułów”, akcje „Randka w ciemno z książka”, zabawy „Życzenia dla Bilbioteki” oraz „Tytuły ulubionych książek”, wreszcie projekt międzyklasowego Turnieju Czytelniczego „Czytam, bo lubię”.

Na zakończenie MMBS wszyscy czytelnicy zaproszeni zostali przez Bibliotekę Szkolną oraz Samorząd Szkolny do wzięcia udziału w konkursie-zabawie- „na największą ilość spódniczek w klasie”.

W tym dniu w spódniczki ubranych było 262 uczniów w tym dziewczęta i chłopcy oraz 17 nauczycieli co stanowi więcej niż połowę naszej szkolnej społeczności. Do akcji włączyły się wszystkie klasy także najmłodsi 4 , 5 i 6 -latki z klas „0” ze swoimi wychowawcami.

Konkurs wraz z nagrodą w postaci słodyczy wygrali uczniowie kl. 3a szkoła podstawowa oraz kl. 3b gimnazjum gdzie było 100 % spódniczek w klasie. Nasi uczniowie a szczególnie chłopcy z poczuciem humoru prezentowali swoje spódniczki i robili sobie klasowe fotki.

Z tej okazji powstały także dwa pamiątkowe, inspirujące plakaty. Wszyscy bawiliśmy się wspólnie i poprzez taką zabawę próbowaliśmy zachęcić do czytania i korzystania z Biblioteki Szkolnej. W organizację obchodów MMBS włączyły się wszystkie klasy i ich wychowawcy jak również Dyrekcja Szkoły.

W drugiej części apelu zostały wręczone przez Panią Dyrektor Annę Przygodę dyplomy i nagrody za Turniej Czytelniczy w klasach 2-3 i 4-6. Sponsorami nagród byli „Krówka opatowska” , Pani Teresa Gajewska z Opatowa oraz księgarnia „Odeon”.