MIŁOŚĆ I DEMONY

SPOTKANIE Z PISARZEM ROBERTEM KARWATEM „HABIBI”

W dniu 19 października 2012 r. spotkał się z dziećmi i młodzieżą opatowskiej „Jedynki” pisarz z Lublina Pan Robert Karwat, Habibi, autor książek „Pióra motyla”, „Drugie skrzydło”, „Na skrzydłach marzeń”, tomiku wierszy „Już za chwilę” oraz słów do piosenek. Autorowi towarzyszył młodzieżowy zespół muzyczny z Ćmielowa, Suzi Della (solistą i jednym z muzyków tego zespołu jest były uczeń naszej “Jedynki”, Patryk Krajewski). Autor zaprezentował kilka swoich wierszy oraz fragmentów książek w czasie dwóch spotkań z uczniami klas 4-6 Szkoły Podstawowej oraz klasami 1-3 Gimnazjum.

Dialog pisarza z młodzieżą dopełniła muzyka w wykonaniu zespołu Suzi Della. Były to kompozycje młodych członków zespołu do słów wierszy P. Roberta Karwata. Na początku autor wyjaśnił historię pochodzenia swojego pseudonimu autorskiego, Habibi (co po arabsku znaczy: kochanie). Pisarz, nawiązując rozmowę z publicznością, starał się zachęcić młodych słuchaczy do refleksji nad tym, co w życiu jest ważne i z czym młodzi ludzie muszą dać sobie radę, aby uniknąć lęku, niezrozumienia, samotności, o czym warto pamiętać w świecie pełnym ukrytych zagrożeń, zła, niepokoju, niepewności. Autor dzielił się z młodymi słuchaczami swoim życiowym doświadczeniem, mówiąc do nich najprościej o potrzebie ciepła, przyjaźni, miłości, odwołując się do swoich utworów, cytując fragmenty swoich wierszy, opowiadań oraz najnowszej powieści pt. „Na skrzydłach marzeń”. Bardzo podobało się słuchaczom połączenie mądrych i pouczających tekstów pisarza z muzyką zespołu Suzi Della, która stworzyła niepowtarzalny klimat dla tego spotkania. Młoda publiczność klaskała w rytm refrenu piosenki: „Już za chwilę los dopełni się, ciemne chmury rozproszy ciepły wiatr, błyśnie słońce, przebije mgłę, i do lotu zerwiesz się jak ptak”.

Na zakończenie autor przekazał swoim słuchaczom „wizytówki” z fragmentami swoich utworów, autografem oraz drobne „pamiątki” w postaci kamieni i innych darów natury , które przywiózł ze sobą. Po skończonym spotkaniu i herbatce w naszej bibliotece, pisarz ruszył z plecakiem na wędrówkę po naszej pięknej okolicy.

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania.